امروز: شنبه 25 مرداد 1399 برابر با 15 آگوست 2020

وقتی نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور قانع نمی شوند، چه می شود؟

  • سه شنبه, 06 شهریور 1397
نمایندگان مجلس امروز از چهار محور سوال از رئیس جمهور قانع نشدند. 
به گزارش خبر فوری، سوال از حسن روحانی در جلسه علنی امروز مجلس پنج محور داشت که حسن روحانی تنها در یک مورد با نمره ناپلئونی تایید مجلس را گرفت. اما چهار مورد باقی ماند.
بر اساس تبصره ماده 213 ایین نامه داخلی مجلس "چنانچه اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه از پاسخ رئیس جمهور به سؤالی قانع نشده باشند و موضوع مورد سؤال، نقض قانون و یا استنکاف از قانون محسوب شود، آن سؤال به قوه قضاییه ارسال می‌شود." بنابراین انتظار می رفت علی لاریجانی پس از پایان رای گیری، ارسال سوال به قوه قضائیه را اعلام کند اما رئیس مجلس چنین نکرد.
پیش از این البته محمود احمدی نژاد مورد سوال نمایندگان مجلس قرار گرفته بود و در آن زمان نیز نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور وقت قانع نشده بودند.
(6 شهریور 1397 - 10:35)
با رای‌گیری درباره پنج سوال از رییس‌جمهور، نمایندگان تنها از یک پاسخ روحانی قانع‌ شدند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان طرح پنج سوال از رییس جمهور چهار پاسخ رییس جمهور را قانع‌کننده ندانستند و تنها از پاسخ‌های روحانی درباره استمرار تحریم‌های بانکی قانع شدند.
به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، پنج سوال نمایندگان از رییس‌جمهور در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد که نمایندگان مجلس پاسخ رییس جمهور در مورد کنترل قاچاق را با ۱۲۳ رای موافق و ۱۳۸ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده مجلس شورای اسلامی حاضر قانع‌کننده ندانستند.
در ادامه نمایندگان با ۱۳۷ رای موافق، ۱۳۰ مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر پاسخ‌های رییس جمهور درباره استمرار تحریم‌های بانکی را قانع‌کننده دانستند.
همچنین پاسخ‌های رییس جمهوری درباره کاهش نرخ بیکاری به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۷۴ رای موافق، ۱۹۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۷۳ نماینده حاضر آن را نیز قانع‌کننده ندانستند.
نمایندگان همچنین پاسخ رییس جمهور در مورد رکود اقتصادی را با ۱۱۶ رای موافق، ۱۵۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ نماینده حاضر قانع کننده ندانستند.
پاسخ رییس جمهور درباره افزایش نرخ ارز نیز به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۶۸ رای موافق، ۱۹۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ نماینده حاضر این پاسخ‌ها را قانع‌کننده ندانستند.
(کد خبر: ۲۸۶۹۸۵ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹)
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازدید کد خبر: 1861
برچسب‌ها