با همت تلاشگران مخابرات منطقه اصفهان و با به روزرسانی تجهیزات و زیر ساخت های مخابراتی،  پهنای باند مخابرات در شهرستان انارک توسعه یافت. در راستای توسعه زیر ساختهای ارتباطی در شهرستان ناییــن و به جهت افزایش رضایتمندی مشترکین ، پهنای باند دیتای (UP LINK ) مرکز تلفـــن شهر انارک  به 1G ارتقا یافت و با اجرای این طرح علاوه بر شهر انارک، سرعت اینترنت مشترکین ADSL مخابرات در روستاهای چوپانان، سپــرو، سهیل و فرح آباد بهبــود یافت.
(نصف جهان - کد خبر: ۱۹۶۴۴۵ - تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲)  

پای مدیران دولتی به روستا و خانه یگانه ساکن فراموش شده آن رسیدچند روستا و زهرا خانم و مادر شهید دیگر هستند که مسؤولان ما هیچ نام نشانی از ایشان نمی‌دانند و به گوششان نخورده و چند خانواده منتظر کیسه‌ای آرد هستند و اساسا مدیران مسؤول رسیدگی به اموری از این دست چه پاسخی برای افکار عمومی و دادگاه عدل الهی دارند؟  

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تعالیم اسلام و انقلاب اسلامی همواره تاکید فراوانی بر رسیدگی به حال مردم بویژه محرومان دارد و این تاکیدات در مورد خانواده‌های شهدا و ایثارگران چند برابر است به گونه‌ای که امام راحل، رسیدگى کامل به خاندان شهدا خواستار می‌شوند و رهبر معظم انقلاب هم از فراموش شدن پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی هشدار می‌دهند.

در اسفند ماه ۹۹ مستندی از صداوسیمای مرکز اصفهان پخش شد که و به معرفی روستای اشین(عشین)، از توابع انارک اصفهان و زندگی تنها ساکن این روستا، خانم مریم میرزایی اشینی معروف به (زهرا خانم) پرداخت، زهراخانم تنها در این روستا زندگی می‌کند و تمام کارها را خود انجام می دهد و به شغل کشاورزی و دامداری می‌پردازد و در کنار این فعالیت‌ها به جمع آوری گیاهان دارویی نیز مشغول و همچنین میزبان گردشگران وتوریست‌ها نیز است، زهرا خانم فرزند عزیز خود را در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.


گزارش تلویزیونی از مادر شهید و واکنش معاون وزیر در این مستند زهرا خانم از وضعیت جاده و عدم تخصیص سهمیه آرد برای پخت نان در منزل خود گلایه داشت، یزدان سیف، معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران هم از بیننده‌های این گزارش بوده که با محسن ضیائی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان تماس گرفته و خواهان بررسی مشکلات این مادرشهید، بویژه پیگیری سهمیه آرد ایشان شد.

از همین رو یکشنبه ۲۴ اسفند ماه، مدیر کل غله استان اصفهان عازم روستای اشین شد تا از نزدیک با زهرا خانم آشنا شده و مشکل تامین آرد ایشان را حل کند که پس از پرس‌وجوی فراوان روستا را پیدا کرده و خدمت این مادر شهید رسید که به گرمی مورد استقبال قرارگرفت و زهرا خانم بدون هیچ انتظار و چشم‌داشتی از نظام، جمهوری اسلامی را دعا می کرد.

 محسن ضیائی پس از گفت‌وگو با ایشان و شنیدن مشکلات وی در زمینه تامین سهمیه آرد، معاون وزیر صمت تماس گرفته و ضمن احوالپرسی با مادر شهید و دلجویی خواهان رسیدگی جدی به مشکلات ایشان شد که سهمیه بصورت ماهیانه تحویل وی شود.

پای مدیران دولتی به روستا و خانه یگانه ساکن فراموش شده آن رسید

روستای عشین یا اشین یکی از روستاهای حاشیه کویری در ۶۰ کیلومتری غرب انارک و شمال شرقی استان اصفهان است که درمسیر جهانگردان کویری قرار گرفته‌است، روستا پس از حدود نیم قرن متروک بودن در سال ۱۳۹۳ ثبت میراث ملی کشور شده و پذیرای مسافرانی از کشورهای آسیایی در زمینه زمین‌شناسی و معادن، میراث و ابنیه تاریخی، نجوم و ستاره‌شناسی، کویرشناسی و بیابان‌گردی است اما به گفته مسؤولان اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان، جاده ارتباطی این روستا بسیار نامساعد و فاقد هرگونه تابلوی راهنمایی است که با کوچکترین انحراف مسیر اصلی گم خواهد شد.

حال نکته قابل تأمل اینجا است که چرا مدیران استانی و کشوری تا این حد از حال این مادر شهید و روستا بی خبر بوده اند، چرا باید با تماشای یک گزارش تلویزیونی به تکاپوی یافتن این روستا و تنها سکنه آن بیافتند و باز هم به همت این اداره و مسؤولانش که در این وانفسا جای تقدیر دارد و  بدا به حال دیگرانی که کوتاهی کرده‌اند، دستگاه ها، نهادها و مسؤولانی که به وظیفه خود در قبال مردم و مخصوصا خانواده های شهدا، این ایثار و فداکاری های مجسم عمل نمی‌کنند.

نکته دیگر اینکه چند روستا و زهرا خانم و مادر شهید دیگر هستند که مسؤولان ما هیچ نام نشانی از ایشان نمی‌دانند و به گوششان نخورده و چند خانواده منتظر کیسه‌ای آرد هستند و اساسا مدیران مسؤول رسیدگی به اموری از این دست چه پاسخی برای افکار عمومی و دادگاه عدل الهی دارند؟
(۰۸:۰۱ ۱۴۰۰-۱-۲۰)

انالله و انا الیه راجعون
شوربختانه خبردار شدیم آقای جواد عبدالرحیمی، ۱٨ فروردین ماه ۱۴۰۰ در اصفهان از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده عبدالرحیمی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید.
روانش شاد و یادش گرامی باد.

انالله و انا الیه راجعون
شوربختانه خبردار شدیم خانم بلقیس عموئی انارکی (همسر شادروان ماشااله کمالی)، ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ در تهران از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های کمالی و عموئی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید.
روانش شاد و یادش گرامی باد.

از معدن سرب و نقره‌ نخلک واقع در انارک استان اصفهان چه می‌دانیم؟شهردار میبد گفت: معدن سرب و نقره‌ نخلک واقع در انارک استان اصفهان است؛ شاید جالب باشد بدانید این مکان ٢٤٠ متر زیرزمین است. در زمان تصدی شهرستان انارک بنا داشتیم گردشگری معدن را در معادنی که از نظر ایمنی، ساختاری امکان جذب گردشگر را داشته باشد، اجرا کنیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا نقوی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"معدن سرب و نقره‌ نخلک واقع در انارک استان اصفهان است؛ شاید جالب باشد بدانید این مکان ٢٤٠ متر زیرزمین است. در زمان تصدی شهرستان انارک بنا داشتیم گردشگری معدن را در معادنی که از نظر ایمنی، ساختاری امکان جذب گردشگر را داشته باشد، اجرا کنیم. قدمت این مجموعه بنا به برخی شواهد به دوره ساسانی می‌رسد محصول این معدن و کنستانتره آن همه ارزآور برای کشور است. معدنی که در ٧٠سال پیش هم تکنسین‌ها و مهندسانی از آلمان و دیگر کشورهای اروپایی در آن فعالیت می‌کردند. نکته جالب توجه این بود که در سال ١٣٩٧ از وزارت خارجه تماس گرفتند که چند نفر از شهروندان آلمانی به سفارت ایران در آلمان مراجعه و گفته بودند که در یادداشت‌ها و عکس‌های پدربزرگانشان تصاویر از معدنی به نام نخلک در استان اصفهان داشته‌اند و مایل هستند که به ایران آمده و از این مکان دیدار کنند. همان جا بود که جرقه‌ی شروع گردشگری معدن در ذهنم زده شد. با دوستان ایمیدرو هم مذاکره کردم و بنا شد اقداماتی را انجام دهیم که عمر کاری‌ام اجازه نداد. امیدوارم این مهم به نتیجه برسد و درآمدی پایدار برای مردم این خطه‌ی کویر باشد".۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰ ـ  کد خبر 483719

انالله و انا الیه راجعون
شوربختانه خبردار شدیم آقای محمد آقابیکی، ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ در گنبد کاووس از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده آقابیکی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید.
روانش شاد و یادش گرامی باد.

مقالات دیگر...