۲۵۰ کیلومتر روکش جاده‌های استان اصفهان در حال اجراستمعاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان گفت: ۲۵۰ کیلومتر از عملیات لکه‌گیری و روکش جاده‌های استان در حال اجراست.

فرزاد دادخواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه بهبود وضعیت راه‌های شریانی استان در دستور کار قرار دارد، افزود: ایمنی، بهسازی و توسعه راه‌های استان ضروریست که با توجه به این امر، برنامه ارتقای کیفیت راهداری جاده‌های استان بویژه در راه‌های شریانی و روستایی در اولویت کار این اداره کل قرار دارد.

وی ادامه داد: لکه گیری هندسی و روکش آسفالت محورهای اصفهان- بهارستان، اردستان- پلیس راه بادرود، اردستان- ظفرقند- نابین، زرین شهر- شهرکرد، شهرضا- دهاقان- بروجن، نایین- انارک - خور، مسیر رفت و برگشت کارخانه قند- پل دره شوری- فرودگاه از  محورهایی است که عملیات روکش و لکه گیری در قطعات مختلف در حال انجام است.

دادخواه اضافه کرد: لکه گیری و روکش آسفالت گرم راه شریانی اصفهان- نایین- انارک، بهسازی رویه آسفالتی نابین- اصفهان،  لکه گیری هندسی و روکش آسفالت گرم راه شریانی نجف آباد- تیران، لکه گیری هندسی و روکش آسفالتی گرم پلیمری کنارگذر نایین،  بهسازی رویه آسفالتی راه‌های شهرستان خور و نایین و بهسازی رویه آسفالتی راه نایین- اردکان از دیگر طرح‌های در حال اجرای این اداره کل است.

وی گفت: برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۲ هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

دادخواه با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای ۱۷۰ کیلومتر طرح بهسازی و روکش آسفالت راه‌های استان در سال جاری اظهار داشت: بهسازی رویه آسفالت تیران -داران- الیگودرز، رویه آسفالت راه‌های اردستان، رویه‌ آسفالت شمال غرب محدوده گلپایگان، رویه‌ آسفالت محور شهرضا- سمیرم- یاسوج  و رویه‌ آسفالت محور شهرضا- مبارکه- زرین شهر نیز با برآورد اعتبار یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال در سالجاری اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز  ۱۰۷ کیلومتر طرح لکه گیری هندسی و روکش آسفالت گرم با هزینه ۵۷۷ میلیارد ریال  اعتبار در کمربندی خمینی شهر، باند رفت و برگشت محور شهرضا -سمیرم- یاسوج، محور اصفهان- اردستان، محور اردستان- بادرود و برعکس، محور دانشگاه صنعتی اصفهان- خمینی شهر، زرین شهر- ورنامخواست- سفیددشت، محور پلیس راه مبارکه-طالخونچه- شهرضا، محور چوپانان- اردکان و  راه‌های کاشان- آران بیدگل اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با وسعت ۱۰۷ هزار کیلومترمربع، انواع شبکه‌های بزرگراهی، آزادراهی، اتوبانی و روستایی کشور را در خود جای داده است.

۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی آن، بعنوان چهارراه ترانزیتی، رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.
(۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۲ - کد خبر: 84477620)

فوق‌العاده ویژه به تمام پرسنل اورژانس پرداخت می‌شود/ متقاضیان برای کار در اورژانس، مراجعه کنندفوق‌العاده ویژه به تمام پرسنل اورژانس پرداخت می‌شود.

رئیس اورژانس استان اصفهان گفت: مطالبات مطرح شده پرسنل کاملا به حق است، قول رئیس دانشگاه این بود که تا هفته آینده خواسته‌ها بررسی خواهد شد و آن چیزی که به حق است برمبنای رویه دانشگاه پرداخت خواهد شد،با صحبت‌هایی که صورت گرفت، قرار بر این شد که فوق‌العاده ویژه از ابتدای شهریور به این عزیزان پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، غفور راستین پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت سال‌روز فوریت‌های پزشکی ضمن تبریک این روز و تقدیر از نیروهای اورژانس، اظهار داشت: همکارانم در اورژانس مقابل کرونا ایستادند، دستشان را می‌بوسم که با ایثارگری جانشان را به خطر می‌اندازند  تا جان یک هموطن را نجات دهند، این سعادتی است که قسمت هرکس نمی‌شود، این عزیزان گاهی در طول روز ۱۰ بار با مریض کرونایی فاصله  ۱۰۰ کیلومتر در ترافیک شهر را طی می‌کنند...

نیاز اورژانس به مدی‌کوپتر

وی در خصوص اورژانس‌های هوایی استان اصفهان، بیان داشت: در کنار اورژانس زمینی پایگاه اورژانس هوایی هم برقرار است که این پایگاه در قرارداد با هوانیروز است؛ گاهی ماموریت می‌خورد ولی لغو ماموریت ایجاد می‌شود به این دلیل که ما در اورژانس باید مدی‌کوپتر داشته باشیم که آپشن‌های خاص مثل پرواز در شب دارد ولی هلیکوپتر نظامی است و برای نقل و انتقال معمولا استفاده می‌شود و با غروب آفتاب نمی‌تواند پرواز کند.

راستین با بیان اینکه با همین تعداد محدودیت که داشتیم سال گذشته ۳۶ پرواز با ۵۶ نفر مریض مصدوم تصادفی و غیر تصادفی که ۱۰۰ درصد انتقال موفقیت‌آمیز بوده است داشتیم، افزود: از ابتدای امسال نیز ۱۸ پرواز داشتیم، با ۲۸ نفر که این‌ها هم تقریبا موفقیت‌آمیزبوده و امید است با توجه به وسعتی که استان دارد و  با توجه به اینکه دورترین پایگاه ما نسبت به مرکز ۴۸۰ کیلومتر است، بتوانیم با دو بالگردی که سهم استان است، از طریق اورژانس هوایی پوشش دهیم، قول سازمان اورژانس کشور است که اگر بستر این فراهم شود، دو پایگاه هوایی در استان ایجاد می‌شود.

رئیس اورژانس استان اصفهان با بیان این که از موتورلانس محرومیم، اظهار داشت: جزء قول‌های سازمان اورژانس کشور است که حداقل ۳۵ تا ۵۰ موتورلانس برای استان داشته باشیم که با توجه به وضعیت ترافیک پیگیر هستیم تا به محض خریداری و ورود به سیستم، از آن‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز در بعضی مناطق کمبود پایگاه داریم ولی مشکلات خاص راه‌اندازی این اجازه را نداده که راه‌اندازی شود یا شرایط جغرافیایی این اجازه را نمی‌دهد، گفت: محدوده انارک به چوپانان ۹۰ کیلومتر است که پایگاهی وجود ندارد و جایی هم نیست که پایگاه بزنیم؛ امنیت، امکانات،  برق، تلفن و سیستم‌های بستری لازم فراهم نیست، بیشترین مشکل از لحاظ راه‌اندازی پایگاه کلان شهر اصفهان است که نسبت به جمعیت مقداری عقب هستیم و یکی جاده‌های ترانزیتی شرق استان و بقیه مناطق تقریبا مطابق با استانداردهایی است که سازمان اورژانس اعلام کرده است.
()

مزار شهدای شهرستان نایین غبارروبی و گلباران شدهمزمان با اولین روز از هفته دولت روز سه‌شنبه مسوولان و اقشار مردم شهرستان نایین مزار شهدای مرکز این شهرستان و نیز انارک، بافران، مزرعه امام، محمدیه  را غبارروبی و عطرافشانی کردند.  

به گزارش ایرنا،  حاضران همچنین با  خواندن فاتحه و نثار شاخه‌های گل به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند و یاد و خاطره رشادت  و ایثارگری آنان را گرامی داشتند.  
حضور بر سر مزار شهدای گمنام بافران، بوستان لاله و دانشگاه آزاد نایین از دیگر برنامه‌های اجرا شده در هفته دولت بود.  
نایین در شرق استان اصفهان است و در هشت سال دفاع مقدس ۳۰۵ شهید تقدیم نظام اسلامی کرد.

مزار هشت شهید گمنام نیز در بقعه‌های این شهرستان قرار دارد. 
(۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۷ - کد خبر: 84447162)

انتقادات کردوانی، شنیده نشد ولی محقق شد تداعی خاطرات پدر علم کویرشناسی ایران در سفر به بافق؛

ایسنا/یزد شهردار بافق می‌گوید: انتقادات بجا و منطقی کردوانی، سفرش را به بافق ماندگار کرد، مسائل انتقال آب و دخالت در طبیعت، برخی از انواع کشت‌ها و نوع گیاهانی که استفاده شده و نوع نگاه به کویر، مسائلی بود که همیشه نسبت به آن‌ها نگاه نقادانه‌ای داشت و گذر زمان هم نشان داد که در بسیاری از این انتقادات حق داشته است.

«کم آبی یکی از بحران‌هایی است که کشورهای زیادی را در خاورمیانه به دلیل نداشتن منابع آبی کافی گرفتار کرده است. ایران هم به دلایل مختلف چندین سال است با این بحران روبرو شده، بحرانی که تاکنون پیامدهایی از جمله خشک شدن دریاچه ارومیه، زاینده رود، صدها تالاب و مهاجرت مردم به شهر های بزرگ را به دنبال داشته است.

۵۰ سال دیگر منابع آب‌های زیر زمینی تمام می‌شود و متاسفانه در شهرها برای حل بحران آب هیچ کاری انجام نداده‌اند و شهرهای بزرگ دارند به روند قبلی ساخت و ساز خود ادامه می‌دهند.

مسئولان باید بدانند که تنها راه حل مقابله با بحران بی‎آبی در ممنوع ساختن کشاورزان از مصرف بی‎رویه آب خلاصه نمی‎گردد بلکه باید همه بخش‎های جامعه در این زمینه پاسخگو و مسئولیت پذیر شوند.، صنعت را باید کنار آب ها برد نه اینکه آب را به کنار صنعت، هنوز هم چنین اقدامی انجام نمی‌شود و در این رابطه سازمان محیط زیست هیچ حرفی نمی‌زند.

پدر علم کویرشناسی ایران: صنعت را باید کنار آب ها برد نه اینکه آب را به کنار صنعت، هنوز هم چنین اقدامی انجام نمی‌شود و در این رابطه سازمان محیط زیست هیچ حرفی نمی‌زند.جالب اینجاست که سازمان محیط زیست با انتقال آب از دریای خزر مخالف کرده و می‌کند در حالیکه شوری آب خلیج فارس چهار درصد اما شوری آب خزر ۱.۱ درصد است، حفر چاه عمیق و نیمه عمیق موجب شور شدن آب، خشک شدن قنوات و تبدیل شدن آب شیرین به آب شور می‌شود.

برای طولانی کردن ذخیره آب سدها نیاز به اجرای طرح‌های آبخیز داری، ایجاد سدهای رسوب گیر، مدیریت سد و شستشوی سدها هستیم. وضع هوای استان یزد پر فشار است، به همین دلیل بارور کردن ابرها در یزد رطوبت را پخش می‌کند و باران زایی نخواهد داشت، بنابر این ساخت دریاچه مصنوعی هم در شهرها تاثیری در تغییر و بهبود آب و هوا ندارد چون تحت تاثیر هوای پرفشار قرار دارد.»

این‌ها بخشی از سخنان پدر علم کویرشناسی ایران در شهرستان بافق است که بنا به دعوت شهرداری بافق و انجمن همگامان طبیعت سبز این شهرستان به این منطقه سفر کرده بود تا اطلاعات علمی زمین‌شناسی و استفاده صحیح از منابع آبی را به اطلاع مردم و مسئولان این شهرستان برساند.

کردوانی: پیشنهاد من آن است که باید از طبیعت درس بگیریم. از یزد تا بافق و از نایین تا انارک، دشت‌هایی هست که ریگی است و شدیدترین باد و باران نمی‌تواند در آن فرسایشی ایجاد کند. این بیابان‌ها را طبیعت با پاشیدن ریگ تثبیت کرده‌است.مردی که به کویر و آب و مردم آمیخته بود و آینده به زودی فقدان این مرد بزرگ را احساس خواهد کرد، مردی که برای حل مسئله گرد و غبار در ایران و تثبیت خاک بیابان‌ها، پاشیدن ریگ را به جای مالچ پیشنهاد و از ریگزارهای سرزمین بافق یاد کرده بود؛ «مشکل مالچ آن است که بو دارد، زمین را سیاه می‌کند، ضریب حرارتی را بالا می‌برد و تمام منطقه را گرم‌تر می‌کند، حتی گیاهان را ممکن است، بکشد و موجودات زنده را از بین ببرد. وقتی مالچ پاشیده شد، نمی‌توان روی آن رفت‌ و آمد کرد. هزینه مالچ بالا است و به تکنولوژی پیشرفته نیاز دارد. تازه بر فرض که مالچ پاشیدیم، پنج سال بعد اثری از آن نیست.

پیشنهاد من آن است که باید از طبیعت درس بگیریم. از یزد تا بافق و از نایین تا انارک، دشت‌هایی هست که ریگی است و شدیدترین باد و باران نمی‌تواند در آن فرسایشی ایجاد کند. این بیابان‌ها را طبیعت با پاشیدن ریگ تثبیت کرده‌است.

از مزایای ریگ آن است که ارزان به دست می‌آید و در همه جا هست. باید در بیابان‌هایی که خاک آنها در حال کنده شدن و فرسایش است، ریگ بریزیم. می‌توان سالی صد تا دویست هکتار را ریگ‌پاشی کرد و در این صورت خاک تثبیت می‌شود. هشت تا ده سانت ریگ می‌ریزیم و می‌توان روی آن رفت‌وآمد هم کرد، چه انسان و چه ماشین می‌توانند روی آن حرکت کنند و اصلاً بهتر است روی آن غلتک هم برود. این کار یک بار برای همیشه انجام می‌شود. حتی می‌توان آنجا درختکاری هم کرد و نیمکت هم گذاشت و برای گردهمایی‌های بزرگ از آنها استفاده کرد. پاشیدن ریگ هم بسیار آسان است.»
(دوشنبه / ۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۵ - کد خبر: 1400060100498)

مقالات دیگر...