استان اصفهان با وجود داشتن یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار کانون فرسایش بادی، اعتبار اندکی برای بیابان زدایی دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکزاصفهان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در گفتگوی تلفنی با خبر ۲۰ شبکه اصفهان با بیان اینکه بیشتر کانون‌های فرسایش بادی در انارک - نایین و دشت سجزی است، گفت: در دو سال گذشته در ۱۱ هزار و ۶۰۰ هکتار از این کانون‌های فرسایش اقدامات بیابان زدایی همچون نهال کاری، قرق و ... صورت گرفته است.

ایرج حشمتی افزود: برای این اقدامات ۲۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تاکید کرد: گرد و غبار‌های اخیر منشاء خارجی داشته و کارگروه ملی بیابان زدایی باید برای مقابله با آن چاره اندیشی کند.
(کد خبر: ۳۴۵۶۲۷۴ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵)

همزمان با سالگرد آزادسازی خرمشهر، نمایشگاهی از دستاورد‌های بسیج در نایین گشایش یافت.

به مناسبت سوم خرداد، سالگرد آزادسازی خرمشهر، نمایشگاهی از دستاورد‌ها و عملکرد یک سال گذشته پایگاه‌های بسیج نایین در بقعه امامزاده سلطان سید علی برپا شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین گفت: این نمایشگاه در ۵۰ غرفه برپا شده و قرارگاه‌های محله محور مساجد و پایگاه‌های بسیج شهری و روستایی حوزه خواهران و براداران در آن مشارکت کرده اند.

قرارگاه‌های محله محور، تلاش می‌کنند با کمک امام جماعت و هیئت امنای مساجد محلات، مشکلات را شناسایی و رفع کنند.
پیگیری مطالبات مردم در این قرارگاه‌ها با هدف نهایی تحقق محله اسلامی است.

سرهنگ الیاسی از مردم نایین دعوت کرد تا ششم خرداد از نمایشگاه دستاورد‌های بسیج بازدید کنند و با روند فعالیت‌های جدید این نهاد آشنا شوند.

شهرستان نایین بیش از ۱۰ هزار بسیجی سازمان یافته دارد.
(۱۱:۵۳۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۸۱۴۳۷۲۳)

آخرین جزئیات سقوط جنگنده ارتش + تصاویر مدیر روابط عمومی آجا در استان‌های یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری آخرین جزئیات از حادثه سقوط جنگنده را اعلام کرد.

رسول معتمدی، مدیر روابط عمومی آجا در استان‌های یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در هوانیروز و نیروی هوایی ارتش همه روزه پروازهای تمرینی انجام می‌شود و این برای بالا نگهداشتن آمادگی رزمی نیروهای نظامی ارتش ضروری است و این پرواز نیز در راستای پروازهای تمرینی عادی بوده که در نیروی هوایی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه علت حادثه نقص فنی بوده، عنوان کرد: باید پیکر شهدا ابتدا منتقل شود و بعد از انجام هماهنگی‌های لازم مراسم تشییع انجام خواهد شد و متعاقبا زمان تشییع را اعلام خواهیم کرد.


محل سقوط جنگنده نیروی هوایی ارتش

 

به گزارش فارس، صبح امروز یک فروند جنگنده اف-۷ در اطراف انارک از توابع شهرستان نائین حین تمرینات تیراندازی و بر اثر نقص فنی سقوط کرد که در این حادثه، سرگرد قاسم زمانی و ستوان‌یکم محمدجواد بای به شهادت رسیدند.


خلبان و کمک خلبان جنگنده که در این حادثه به شهادت رسیدند. 
(۱۳:۰۲ ۱۴۰۱-۳-۳)

تکمیل ۲۲طرح آب و فاضلاب اصفهان ۲۷۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد معاون برنامه ریزی آبفای استان اصفهان از پیشنهاد ۲۲ طرح آب و فاضلاب با نیاز اعتباری ۲هزار و ۷۵۰ میلیارد تومانی برای تصویب در سفر آینده رئیس جمهور به این استان خبر داد.

کاظم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص طرح دهای نیازمند اعتبار آبفای استان اصفهان اظهار داشت: این طرح‌ها شامل ۶ پروژه در بخش آب و ۱۶ پروژه در بخش فاضلاب است که برخی از آن‌ها بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه اولویت آبفای استان اصفهان ارائه طرح‌های نیمه تمام جهت تصویب اعتبار مورد نیاز در سفر آتی رئیس جمهور است، ابراز داشت: طرح‌های یاد شده برای تکمیل و بهره برداری به اعتباری معادل ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفای استان اصفهان از ارائه سه پیشنهاد برای اخذ مجوز ماده ۲۳ قانون الحاق از طرف سازمان برنامه ریزی و مدیریت کشور خبر داد و گفت: این پیشنهادها برای اجرا و توسعه تأسیسات فاضلاب در شهرهای فلاورجان، دهاقان و فریدونشهر ارائه می‌شود.

به گفته این مقام مسئول در آبفای استان اصفهان، آبرسانی به شهرهای گلپایگان، خوانسار، گز، خور و باغبهادران، ایجاد و توسعه تأسیسات فاضلاب شهرهای بویین میاندشت، افوس، چادگان، رُزوه، تیران، خوانسار، گلپایگان، اژیه، هرند، اردستان، شهرضا، نجف آباد، داران، دامنه، نائین، بافران، انارک، قهدریجان، کلیشاد، سودرجان، ابریشم، ایمانشهر، بهاران، پیربکران، مسکن مهر تودشک و بازسازی تأسیسات و شبکه فاضلاب شهرهای اصفهان، شاهین شهر و خمینی شهر از جمله طرح‌های پیشنهادی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در سفر رئیس جمهور است.

وی ابراز امیدواری کرد که طرح‌های مهم پیشنهادی و اعتبارات مورد نیاز آنها در سفر رئیس جمهوری به این استان مصوب شود.
(کد خبر 5497212 - ۲ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۴:۰۹)

مقالات دیگر...