امروز: شنبه 02 شهریور 1398 برابر با 24 آگوست 2019

بهره مند شدن انارک از گاز طبیعی تا اوایل سال آینده

  • یکشنبه, 25 آذر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
انارک نیوز به گزارش از شرکت گاز استان اصفهان: در راستای رفاه و آسایش عمومی و بهره مندی از نعمت گاز طبیعی، پروژه بزرگ گازرسانی به شهر خور به روش انتقال گاز طبیعی فشرده اجرایی و تاکنون اشتراک پذیری بیش از 800 مشترک صورت پذیرفته است. 
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان اینکه این پروژه بزرگ همزمان با هفته دولت سال جاری با حضور استانداراصفهان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید گفت: برای گازرسانی به شهر خور ایستگاهی با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب بر ساعت تحت عنوان” ایستگاه دختر” به منظور تخلیه گاز از تانکرهای حامل گاز CNG به شبکه شهری و با اعتباری بالغ بر ۵۵میلیارد ریال اجرایی شده است.
وی، افزود: در این پروژه حدودد ۵۸ کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن اجرایی شده و طی بهره برداری از آن بیش از۲ هزار و ۲۰۰خانوار معادل ۶هزارو ۷۶۵نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند که در حال حاضر اشتراک پذیری بیش از 800 مشترک صورت پذیرفته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، بیان داشت: از آنجا که شهرستان خور و بیابانک از خط انتقال گاز دور بوده و امکان اتصال شبکه شهری به خطوط انتقال وجود نداشت، گازرسانی به این شهرستان از طریقCNG و بر مبنای بهترین استانداردهای بین المللی و ملی صورت گرفته است.
مهندس علوی، تصریح کرد: در عملیات اجرایی این طرح تمامی زیر ساخت های گازرسانی اعم از شبکه توزیع و علمک ها آماده شده و گازطبیعی از طریق تانکرهای قابل حمل به شبکه تزریق می گردد .
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه برای این حجم اشتراک، 792 کنتور نصب گردیده، اضافه کرد: تنها سه شهر جندق، انارک و فرخی فاقد گاز طبیعی هستند که عملیات شبکه گذاری این سه شهر و دو روستای چوپانان و چاه ملک نیز اجرایی گردیده و تا اوایل سال آینده این سه شهر نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی گفت: با اتمام عملیات گازرسانی به این سه شهر100 درصد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و بالای 99.7 درصد استان گازدار خواهند شد.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازدید کد خبر: 1977

ارسال نظر