پایگاه شهدای سلامت شهرستان نایین از ابتدای اذرماه به مدت ۲۰ روز با هدف ارتقای سطح واکسیناسیون شهرستان آغاز به کار کرد.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمد حسین نصرتی فرماندار شهرستان نایین گفت: قرارگاه سلامت از ۱ تا ۲۰ آذر با محوریت فرمانداری تشکیل شده است و دبیر اجرایی آن بسیج است که این دو نهاد به کمک شبکه بهداشت و درمان شهرستان شتافته تا روند واکسیناسیون بهبود یابد و تمام تلاش ما این است تا از این ظرفیت برای واکسیناسیون حداکثری افراد استفاده کنیم چراکه کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند از ارائه خدمات به افراد واکسن نزده اجتناب کنند.

نصرتی افزود: تاکنون سه جلسه برای این قرارگاه تشکیل شده و تصمیمات خوبی اتخاذ گردیده است که ۲۳ پایگاه با محوریت مساجد هر محله تشکیل شده است و آمار افراد واکسن نزده به تفکیک محلات در اختیار ۲۳ پایگاه قرار گرفته است.

فرماندار نایین همچنین خاطر نشان کرد: شهرستان نایین در بین شهرستان‌های کم جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر در آخرین رده بندی نرخ واکسیناسیون عمومی قرار دارد که وضعیت مناسبی نیست، اما در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر، چون انارک و بافران و روستا‌ها درصد قابل قبول واکسیناسیون را داریم.

نصرتی هدف راه اندازی پایگاه شهدای سلامت را اینگونه تصریح کرد: در سطح ملی برای تشکیل قرارگاه‌های سلامت تصمیم‌هایی اتخاذ شده است که امیدواریم بتوانیم در جامعه هدف واکسیناسیون شهرستان میزان واکسیناسیون را به بالای ۸۵ درصد برسانیم تا کسانی که محدودیتی برای دریافت واکسن ندارند حتماً از این امکان استفاده کنند و خوشبختانه هیچ کمبودی در تعداد، نوع واکسن و همچنین تعداد مراکز واکسیناسیون نداریم.

رئیس قرارگاه شهدای سلامت نایین در پایان گفت: متأسفانه وضعیت کرونایی شهرستان رو به وخامت است و با ادامه این وضعیت ما به سمت رنگ بندی نارنجی و قرمز خواهیم رفت و این موضوع بازگشت محدودیت‌ها را به دنبال دارد، لذا از مردم عزیز درخواست داریم تا از شرکت در تجمعات مختلف خودداری کنند و اگر مجبور به حضور در جمع هستند حتماً پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سرهنگ محمد حسین الیاسی، فرمانده سپاه پاسداران شهرستان نایین نیز گفت: ما برای مقابله با کرونا و تاکیدات مقام معظم رهبری از ظرفیت بسیج برای کمک به شبکه بهداشت و درمان استفاده کردیم که فاز اول اجرایی این قرارگاه تا ۱۳ آذر ادامه دارد و پس از نتیجه گیری این روند ادامه خواهد داشت.

الیاسی افزود: تعداد ۸ هزار نفر از افراد واکسن نزده توسط نیرو‌های بسیج، نیرو‌های مردمی، افراد معتمد و نیرو‌های بازنشسته این ارگان به صورت تلفنی و حضوری و اکیپ‌های سیار واکسن ارزیابی و پایش خواهند شد.

دکتر نقیب زاده رئیس شبکه بهداشت و درمان نایین گفت: متاسفانه طی ماه‌های اخیر تبلیغات سوء در خصوص واکسیناسیون صورت گرفته که تمامی آن‌ها کذب محض و شایعاتی است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود و حقیقت ندارد واقعیت این است که از زمانی که واکسیناسیون عمومی در سطح جامعه شروع شده میزان مرگ و میر افرادی که دوز واکسن را دریافت کرده‌اند به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده و ۱۲ درصد کاهش مرگ و میر در افراد واکسن زده نسبت به افراد واکسن زده وجود دارد.

نقیب زاده افزود: متاسفانه میزان بستری‌ها در یک هفته اخیر افزایش داشته و حدوداً دو برابر هفته گذشته است و امروز فوت یک خانم ۶۶ ساله را داشتیم، ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که آمار فوتی‌های کرونا به حداقل برسد چرا که سال گذشته در همین ایام سابقه فوت چهار بیمار کرونایی را در یک شب داشتیم و امیدواریم آمار سال گذشته تکرار نشود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان نایین درباره وضعیت واکسیناسیون گفت:
در گروه‌های هدف شامل افراد ۱۲ سال به بالا
دریافت هر دوز واکسن ۶۴%.
نوبت اول واکسن ۷۵/۶%.
دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نزدیک به ۸۳%،
شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر مانند انارک و بافران ۸۴/۴۶%،
در مناطق روستایی ۸۸/۴۱%.
(۲۰:۵۱-۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۷۹۸۲۴۳۶)

 


واکسیناسیون انجام شده است.

انارک نیوز- شهر اصفهان از بخش شمالی و شرقی به کویر و کوهستان کرکس و از بخش غرب و جنوب به کوه‌های زاگرس از جمله زرد کوه بختیاری منتهی می‌شود. رودهایی مانند زاینده‌رود در استان اصفهان نقش مهمی در پیدایش شهر اصفهان داشته‌اند. استان اصفهان باتوجه‌به باد و نزدیکی به منطقه کوهستانی غرب و دشت‌ها دارای سه اقلیم متفاوت است:

در بخش بیابانی بارش بسیار کم و وزش باد زیاد است و شامل مناطقی نظیر شهرستان نائین، بیابانک، انارک و اردستان است.
در ناحیه نیمه بیابانی اصفهان هوا خشک است، اما بارندگی به نسبت ناحیه بیابانی بیشتر است. زاینده‌رود نقش بسیار فراوانی در تعدیل هوای این منطقه دارد.
در بخش نیمه مرطوب و سرد که در غرب و جنوب غربی اصفهان قرار دارد، باتوجه‌به افزایش ارتفاع میزان بارش‌ها افزایش می‌یابد و هوا سردتر می‌شود.

انارک نیوز - 1 آذرماه (دوشنبه) 1400: آذر جشن 
2 آذر: اولتيماتوم شوروي به وزارت خارجه ايران (1300)
3 آذر: آغاز انتشار روزنامه «مجلس» در تهران (1285)
4 آذر: روز جهانی حذف خشونت علیه زنان (25 نوامبر)
5 آذر: روز بسیج مستضعفان (به فرمان حضرت امام خمینی (ره) 1358)
6 آذر: کنفرانس تهران (اسم رمز: یوریکا) با شرکت چرچیل، روزولت و استالین (از ۶ تا ۹ آذرماه ۱۳۲۲)
7 آذر: روز نیروی دریایی
8 آذر: اولتيماتوم دولت روسيه به ايران که از این پس بدون جلب موافقت قبلی دولتين روسيه و انگلستان به استخدام از خارج دست نزند (1290 خورشيدي) - روز جهانی همبستگی با مردم فلسطين (29 نوامبر)
9 آذر: روز بزرگداشت شیخ مفید - جشن آذرگان (آذرروز)
10 آذر: شهادت آیت ا... سید حسن مدرس (1316) و روز مجلس - روز جهانی مبارزه با ایدز (1 دسامبر)
11 آذر: شهادت میرزا کوچک خان جنگلی (1300) - روز جهانی لغو برده داری (2 دسامبر)
12 آذر: روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (1358) - روز جهانی معلولان (3 دسامبر)
13 آذر: روز بیمه
14 آذر: خريد گندم از آمريكا براي نخستين بار (1339) - روز جهانی داوطلبان برای توسعه اقتصادی و اجتماعی (5 دسامبر)
15 آذر: روز حسابدار
16 آذر: روز دانشجو (شهادت سه دانشجو به نامهای قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی در دانشگاه تهران (1332)) - روز جهانی هواپیمایی غیر نظامی (7 دسامبر)
17 آذر: آغاز رسمی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی (با تصمیم يلتسين و سران وقت اوكراين و بلاروس در سال 1370)
18 آذر: معرفی عراق به عنوان مسئول و آغازگر جنگ از سوی سازمان ملل (1370) - روز جهانی مبارزه با فساد (9 دسامبر)
19 آذر: ولادت حضرت زینب (س) (پنجم جمادى الاول سال ۵ [برابر با ۱۲ مهر ۵ خورشیدی] یا ۶ هجری) و روز پرستار - تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) (1363) - روز جهانی حقوق بشر (10 دسامبر)
20 آذر: شهادت آیت ا... دستغیب سومین شهید محراب به دست مجاهدین خلق (1360) - روز جهانی کوهستان (11 دسامبر)
21 آذر: انتخاب رضا پهلوی به عنوان پادشاه، توسط اولین مجلس مؤسسان ایران (1304)
22 آذر: مرگ ابوریحان بیرونی، دانشمند، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس و تاریخ‌نگار ایرانی (427)
23 آذر: پيام «امام خميني» در محكوميت عُمّال پهلوي (1357)
24 آذر: حادثهٔ خونبار مسجد ملک کرمان (۱۳۵۷)
25 آذر: روز پژوهش - روز تجلیل از شهید تندگویان
26 آذر: روز ایمنی حمل و نقل و رانندگان
27 آذر: شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی (13 جمادی الاول 11 ه.ق برابر با ۱۸ مرداد ۱۱ خورشیدی) - شهادت آیت ا... دکنر محمد مفتح (1358) و روز وحدت حوزه و دانشگاه - روز جهانی عاری از خشونت و افراطی گری (18 دسامبر) - روز جهانی مهاجران (18 دسامبر)
28 آذر: آغاز اشغال تبریز بدست قوای روس (۱۲۹۰) پس از پیروزی مشروطه
29 آذر: آغاز به کار نخستین ژنراتور تولید برق با استفاده از نیروی اتم در آمریکا (1330) - روز جهانی همبستگی بشر (20 دسامبر)
30 آذر: شب یلدا، شب چله زمستان

 چند خبر کوتاه از استان اصفهان

به گزارش ایرنا،رییس اورژانس نایین گفت:  روز پنجشنبه  پس از اعلام این حادثه، یک تیم امدادی به همراه تجهیزات نجات به محل وقوع آن اعزام شد.
رضا عباسی افزود: سه سرنشین مصدوم این حادثه پس از رهاسازی و انجام اقدامات اولیه و سرپایی به مرکز درمانی انتقال یافتند. این حادثه در میدان ورودی انارک به نایین اتفاق افتاد و علت واژگونی در دست بررسی است.
(۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۹ - کد خبر: 84521281)

مقالات دیگر...