چه؟ (نوزدهم تا بیست و پنجم اسفند ماه 1402)

"فال نهنگ یا اژدهای سال 1403: خواص در دایره قسمت، نصیبشان جام می شده. همه با هم آشنایند و با کدخدامنشی مشکلات حق سهم خود را از سفره گسترده ایران و دست در جیب عوام کردن حل می کنند و آنقدر جمع کرده و در این فرصت باقیمانده جمع می کنند که تا صدها نسل آیندگان شان در دیار خارج تامینند.
اما عوام در دایره قسمت، نصیبشان خون دل شده و مقید به رعایت ریز قانونند و هم را می درند که مبادا دیگری بتواند حقش را بگیرد.
ولی نسل جدید خارج از دایره قسمتند و رو به جلو دارند، باید شهامت در دست گرفتن سرنوشت را از آنان آموخت." 

 انارک نیوز – "ای مدیر، من آنچه شرط پیام رسانی است با تو می گویم، تو خواه از سخنم پند گیر و خواه رنجش". 

چکیده رخدادها و گزیده دیدگاه ها و راهکارها از نوزدهم تا بیست و پنجم اسفند ماه 1402: 
1- مراسم فاتحه اموات روز عرفه، ۲۹ اسفند ماه ۷:۳۰ در آرامستان (بهشت زهرا ) انارک برگزار می گردد.
2- ناشناس: مدتی است که در انارک و محیط پیرامونش حتی در دوردستها شاهد پراکنده شدن ذرات یونولیتهایی هستیم که پیمانکار انرژی اتمی برای ساخت و ساز مامورسرای خود استفاده کرده است. این ذرات توسط باد پراکنده شده هم باعث کثیفی شهر و هم باعث آلودگی محیط زیست این منطقه شده است، چه کسی پاسخگوست؟
3- در برگزاری همایش دانش آموزان و دبیران انارک با موضوع آموزش پیشگیری از مخاطرات چهارشنبه سوری در ایستگاه آتش‌ نشانی و ایمنی انارک توسط آتش یار دوم خلیل زاده مسئول واحد آتشنشانی و ایمنی شهرداری آشنا شدند.
- چرا مدرسه پسرونه انارک جزو مدارس انارک نیست؟ همه جا فاکتور گرفته میشه؟
- مطلبی نیا: به دلیل داشتن برنامه دروس حساس شرکت نکردند.
4- مراسم تقدیر از دانش آموزان ممتاز درسی و اخلاقی آموزشگاه شهید مطهری انارک با ۲۴ دانش آموز که در پایان این مراسم با اهدای هدایا و لوح تقدیری که از طرف خیرین انارکی تهیه شده بود از دانش آموزان فعال درسی و اخلاقی و رفتاری تجلیل به عمل آمد.
5- جشن استقبال از بهار با عنوان <<کودک ایرانی، فرهنگ نوروز>> با حضور خانم توکلی مسئول نمایندگی آموزش و پرورش انارک، مربیان کودکستان و کودکان و والدین آنها در کودکستان نگین شهر انارک برگزار شد.
6- حوادث واژگونی پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۳۰ محور انارک _ نائین با ۴ مصدوم و واژگونی خودرو L۹۰ در کیلومتر ۲۰ محور نائین _انارک با ۳ مصدوم را داشتیم.
7- یادی هم از کسانی کنیم که دیگر در میان ما نیستند، آقایان حسین عرب لطف آباد، رضا مرتضایی فرد و کربلائیه فردوس مسعود. همگی درگذشتگان یادشان گرامی و خدا بیامرزدشان.