امروز: جمعه 13 تیر 1399 برابر با 03 جولای 2020

اخبار‌ تکمیلی هفته

  • جمعه, 31 خرداد 1398
انارک نیوز - اخبار تکمیلی انارک و نظرات، انتقادات و پیشنهادها در مورد انارک در هفته جاری از شنبه بیست و پنجم خرداد ماه 98 تا امروز سی و یکم به شرح زیر می باشد. قابل ذکر است که در صورت دریافت هرگونه خبر، توضیح از نتایج جلسات، تصمیم های گرفته شده و پاسخ مسئولین به اطلاع همشهریان عزیز رسانده می شود

1- پیرو حضور آقای پوربافرانی نماینده محترم شهرستانهای نایین وخوروبیابانک در 24 خردادماه در انارک، درجمع نمازگزاران حاضر و  جلسه ای بانمازگزاران بعداز نمازمغرب وعشا در مسجد چهارده معصوم انارک برگزار شد که مسائل ومشکلات گازرسانی و ساخت مسکن اجتماعی در انارک بیان وتصمیماتی دراین رابطه اتخاذ گردید. پس از پایان جلسه از کارگاه گوهرتراشان انارک بازدید نمودند.
2- کاشت درختچه های نخل در بلوار ورودی شهر توسط شهرداری انارک جهت زیباسازی و توسعه فضای سبز شهر.
3- مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان: تنها سه شهر جندق، انارک و فرخی فاقد گاز طبیعی هستند که عملیات شبکه گذاری این سه شهر و دو روستای چوپانان و چاه ملک نیز اجرایی گردیده و تا اواخر سال جاری این سه شهر نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
4- همشهریان گرامی ، همانگونه که مستحضرید بهزیستی انارک به همت بانوان نیکوکار انارکی در حال خدمت رسانی و کمک به بیماران، سالمندان و همچنین تامین برخی از اقلام جهزیه نیازمندان و آموزش در شهر انارک می باشد و تاکنون کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است. لذا از کلیه عزیزان همشهری و هموطن دعوت بعمل می آید با کمکهای انسان دوستانه خود این تشکل غیر دولتی را در تامین هزینه های جاری و نگهداری یاری نمایند. فراموش نکنیم قطره قطره جمع گردد ونگهی دریا شود، مبالغ کوچک نیز می توانند ثمرات بزرگی برای شهر انارک داشته باشند. شماره کارت 6037991751525217 و شماره حساب  0200325360006 نزد بانک ملی بنام سرکار خانم پریسیما طباطبایی انارکی و سرکار خانم طلعت عبدالخالقی.
5- پنجشنبه کارخانه فرآوری پارسیان سپهر انارک به همت و تلاش برادران آذری و همکاری همشهریان انارکی مجدداً شروع به کارکرد.

و اینک چند نظر، پیشنهاد و انتقاد از همشهریان گرامی می آوریم که امیدواریم در آینده نزدیک پاسخی داشته باشیم.
- (غلامحسین ر درباره ردیف 1): نتیجه چی شد ان شاالله برای انتخابات بعدی هم وعده هست،،،؟؟؟؟!!!!
- (علی محمدی زاده انارکی درباره ردیف 2): کاشت درخت از هر نمونه ای که با آب وهوای کویری مناسب باشد بسیار ارزنده وقابل تحسین است. علاوه بر زیبایی آن فواید بسیاری دارد. درختان نخل اگر درست محافظت شوند بسیار زیبا خواهند بود. سایر درختان مثل توت، انار، خرزهره، گز و کوره گز، کاج که البته چندین نوع هستند، ابریشم و و و..سایر درختان مختص این منطقه هم به آب کمتری نیاز دارند و هم سرسبز و دارای رشد می باشند. البته تنها کاشت کافی نیست. در وحله اول نیاز به باغبان خوب، آبیاری به موقع ، کود و سایر مراحل نگهداری می باشد.درختانی که در ابتدای ورود به انارک در بلوار می بینیم ، بسیار سرسبز و زیبا هستند. مسافرین و رهگذران با عبور از بیابانهای خشک و کویری ناگهان بادیدن فضای سبز وحتی فواره ی آب جان تازه ای می گیرند و روح و روانشان از خستگی راه تازه می گردد لذا از جناب آقای سبحانی شهردار محترم انارک و شورای شهر که نسبت به ایجاد فضای سبز بهتر و بیشتر تلاش می کنند صمیمانه تشکر می کنیم. تنوع درخت هرچه بیشتر باشد بهتر است. گونه های مختلف درختان زیبایی را دوچندان خواهد کرد. اخیرا در فولادشهر که به شهر سرسبز معروف است، به خاطر کمبود آب شمشادهای خشک خیابانها را جمع آوری و در بلوارها و میادین درخت خرزهره به فاصله نیم متر کاشته اند و می کارند. هم آب کم می خواهد دارای سبزی و رشد خوب و هم گلهای رنگانگ و هم اینکه دشمن پشه می باشد. این نوع درخت در انارک هم چندین سال است که جواب داده و زیباست. دل و روحنان سبز ، شهرمان سبز و سرزنده باد.
- (م.ش درباره ردیف 3): واقعا این قول وقرارها قدیمی شده. فقط برا عده ای پیمونکار برا لوله کشی حسابی چربید. این انتقاد نیست، واقعیته.
و (شهناز ز): الان چند سال است که وعده آمدن گاز را می دهند و با توجه به لوله کشی منازل هنوز خبری از گاز نیست و فقط وعده سر خرمن می دهند (قرار بود یک سال و نیم پس از اواسط تابستان 95 پروژه گازرسانی به شهرهاي خور و بيابانك، انارك و جندق و دو روستاي چوپانان و چاه ملك اجرا و از نعمت گاز طبيعي بهره مند شوند).
و (علی): در هفته گذشته با یکی از دوستان که دستی بر آتش دارد صحبت کردم و پیگیر این موضوع شدم. ایشون با قاطعیت می‌گفت که تا دهه فجر کار به انجام می رسد و مشخصا نامه ها و پیگیری‌های  نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای پوربافرانی را به من نشان داد و متاسفانه اشکال فنی و ضعف تکنیکی را دلیل این تاخیر اعلام کرد و وظیفه خود می دانم شخصاً از زحمات نماینده محترم تشکر نمایم. انشا... تا دهه فجر  همشهریان گرامی اطمینان داشته باشند که انجام خواهد شد.
- ما نیز در کانال انارک خبر. زیارتگاه انارک و وبلاگ زیارتگاه حمایت کامل خود را از شما و کانال انارک راهکار و همچنین انارک نیوز در راستای رفع مشکلات مردم شهر انارک دریغ نمی کنیم. روی ما حساب کنید. یا حق / جلال علیزاده انارکی
- (علوئی): تعطیلات عید سعیدفطر به همراه یکی از همکاران که با خانواده از اصفهان تشریف آورده بودن در انارک مشغول بازدید از بافت سنتی شهر بودیم که تصمیم گرفتیم از بافت سنتی در دامنه کوه مشرف به مسجد حاج محمد رضا دیدن کنیم که متاسفانه به علت تجمع زباله ونخاله های ساختمانی برای بنده کمی شرم آور بود لذا از کارکنان خدوم شهرداری تقاضا دارم با توجه به توریستی بودن بافت سنتی نسبت به نظافت آن عنایت ویژه داشته باشند.
و: لطفا در صورت امکان در هر محله قدیم انارک مانند غریبخانه، قافله گاه، جوباره و غیره، تابلویی شکیل جهت اطلاع رسانی گردشکاران با توضیحات لازم  آن محله نصب گردد.
- (شهناز ز درباره ردیف 4): لطفا گزارش عملکرد این زحمتکشان عزیز را از ابتدا تاکنون بصورت کلی یا جزئی ارائه فرمایید تا همشهریان عزیز بصورت شفاف آگاه گردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازدید کد خبر: 2209
برچسب‌ها