گازرسانی به روستاهای اصفهان در خط پایان

اقتصاد و سیاست
گازرسانی به روستاهای اصفهان در خط پایانبا انجام طرح گازررسانی به ۱۱۶ روستای اصفهان در هفت سال اخیر، اکنون ۹۹.۰۸ درصد جمعیت روستایی معادل یکهزار و ۶۰ روستا و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند. 

به گزارش ایرنا، گسترش شبکه گاز، یکی از ارکان عدالت در خدمت رسانی به شمار می‌رود که این امر در توسعه مناطق محروم شهری و روستاها و همچنین کاهش دغدغه‌های روستاییان و حتی افزایش شاخص سلامت در مناطق محروم موثر باشد...

۱۱۶ روستای اصفهان از نعمت گاز بهره‌مند شدند

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان گفت:  ۱۱۶ روستای این استان در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

سیدمصطفی علوی در گفت‌ و گو با ایرنا اظهارداشت:در زمان حاضر، ۹۹.۵ درصد جمعیت استان شامل ۹۹.۰۸ درصد جمعیت روستایی معادل یکهزار و ۶۰ روستا  و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری معادل ۱۱۰ شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.
وی ادامه داد: گازرسانی به شهر انارک به عنوان آخرین شهر استان در هفته دولت به صورت رسمی با حضور مسوولان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان گازرسانی به هشت شهر، ۱۱۶ روستا، ۲۹ شهرک صنعتی، سه هزار و ۳۴۲ واحد صنعتی، هفت جایگاه سی ان جی،  راه اندازی ۶۴۰ ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ،  اجرای ۴ هزار و ۳۱۲ کیلومتر شبکه گاز، اشتراک پذیری ۴۴۳ هزار مشترک گاز طبیعی و نصب ۱۶۰ هزار انشعاب را از جمله خدمات انجام شده از سال ۹۲ تاکنون در این استان برشمرد.

وی تصریح کرد: گازرسانی در قطب صنعتی کشور، با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، با توجه به قرار گرفتن اصفهان در کریدور مرکزی کشور و جایگاه راهبردی آن از نظر صنعتی و دارا بودن  مناطق مختلف کوهستانی و سرد، کویری و خشک، سخت گذر، در کنار هزینه بالای اجرای پروژه‌ها، همواره با سختی و دشواری های متعددی روبرو بوده است که این موانع با دلسوزی، همت و تدبیر گازرسانان یکی پس از دیگری مرتفع و شعله‌های امید در خانه‌های مردم فروزان شده است.

علوی اضافه کرد: گسترش شبکه گاز یکی از ارکان عدالت در خدمت رسانی به شمار می‌رود که این امر در توسعه مناطق محروم شهری و روستایی، کاهش دغدغه‌های معیشتی، افزایش سطح رفاه و حتی افزایش شاخص سلامت در مناطق محروم بسیار موثر بوده است.  

وی بیان کرد: عملکرد شرکت گاز استان اصفهان از ابتدای فعالیت خود تاکنون نشان از جهشی چشم‌گیر در گازرسانی به شهرها و روستاها به ویژه مناطق دور افتاده و محروم دارد.  

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان خاطرنشان کرد: با تلاش و برنامه ریزی دقیق در سال‌های اخیر، تمامی شهرها و بیش از هزار روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند تا ضمن ایجاد عدالت اجتماعی در استفاده از این نعمت خدادادی، قدم‌های بلندی برای جهش تولید در بخش‌های مختلف صنعت و اقتصاد استان و کشور برداشته شود،  که به توسعه همه‌جانبه منجر خواهد شد.

۶ طرح گازرسانی در اصفهان به بهره برداری رسید

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان گفت: ۶ طرح گازرسانی در هفته دولت امسال با هزینه بیش از ۴۳۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در استان به بهره‌برداری رسید.

وی اظهارداشت: بهره برداری از طرح های گازرسانی به شهر انارک، گازرسانی به روستاهای چوپانان و چاه ملک از توابع شهرستان خور و بیابانک و نایین، گازرسانی به روستاهای سهیل، سپرو، فرح آباد و ۵۰ واحد مرغداری از توابع شهرستان نایین، گازرسانی به روستای قادر آباد از توابع شهرستان خور و بیابانک و گازرسانی به مناطق مختلف شهرستان اردستان انجام شد.

علوی افزود: ساختمان پست امداد و پشتیبانی شهر سجزی همزمان با هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

گازرسانی به ۳۵۰ واحد تولیدی صنعتی از مهمترین برنامه‌های سال جهش تولید 

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در این ارتباط گفت: نهضت گازرسانی در صنعت در سال جهش تولید، با شتاب بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد و با همت کارکنان این شرکت و در صورت تخصیص به موقع نقدینگی، ۳۵۰ واحد صنعتی مصوبه شورای اقتصاد از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

علوی با بیان اینکه این هدف بزرگ با تخصیص به موقع و مناسب اعتبارات محقق خواهد شد، افزود: اصلاح و تقویت شبکه‌های موجود گازدار به منظور پایداری و استمرار جریان گازرسانی از دیگر برنامه‌های سال جاری شرکت است.

وی ادامه داد: روستاهای چوپانان و چاه ملک، سهیل و سپرو، فرح آباد از توابع نایین و مرغ گلپایگان امسال گاز دار خواهند شد.

علوی تصریح کرد: بهره برداری از گاز شهر انارک نیز امسال انجام می شود که در این طرح نیز بیش از ۶۹۰ خانوار  از گاز طبیعی به صورت فشرده(CNG) برخوردار خواهند شد و به این ترتیب تمامی شهرهای استان گاز دار و شیرینی خاتمه گازرسانی به شهرهای استان، به اطلاع مردم استان خواهد رسید.

گازرسانی به نقاط شهری استان اصفهان امسال تکمیل می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان گفت: ۹۹.۵ درصد مردم این استان  اکنون از گاز طبیعی استفاده می‌کنند که امسال این پوشش به ویژه در نقاط شهری تکمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون فقط شهر انارک از توابع استان اصفهان از گاز طبیعی برخوردار نیست که بهره‌برداری رسمی از گاز این منطقه حدود ۲ ماه آینده آغاز خواهد شد.

علوی بیان کرد: با گازرسانی به این شهر همه ۱۱۰ شهر استان اصفهان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: در زمان حاضر بیشتر روستاهای بالای۲۰ خانوار استان از گاز بهره‌مند هستند و شمار اندکی باقی‌مانده است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسند.
(۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۷ - کد خبر: 84030583)