روستاها و صنایع شهرستان خور و بیابانک متقاضی گاز هستند

روستاها و صنایع شهرستان خور و بیابانک متقاضی گاز هستند  نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس یازدهم در خصوص گاز رسانی به روستاها بیان داشت: روستاها و صنایع خور و بیانک متقاضی گاز هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، الهام آزاد در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در خصوص گاز رسانی به روستاها بویژه روستاهای جنوبی خور و همچنین صنایع فاقد گاز این شهرستان گفت:  باید این دو شهرستان که دارای وسعت زیادی می باشند به طور ویژه دیده شوند چرا که گازرسانی به نقاط فاقد گاز این دو شهرستان می تواند توسعه بیش از پیش را به دنبال داشته باشد.

وی ضمن تشکر از خدمات شرکت گاز استان اصفهان ، با اشاره به اینکه ۴ دهه از پیروزی انقلاب گذشته است، افزود: نباید در این برهه از زمان کماکان شاهد محرومیت از نعمت گاز در روستاها باشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این منطقه کویری به لحاظ داشتن منابع و ذخایر غنی از معادن مختلف دارای فرصت های عظیم سرمایه گذاری است و نیازمند زیر ساخت مناسب است، گفت: بهره برداری از این پروژه استراتژیک فصل جدیدی برای مردم این منطقه آغاز کرده است.

الهام آزاد بیان داشت: صنایع این شهرستان بویژه کارخانجات پتاس متقاضی گاز طبیعی هستند و تمایل دارند با تامین بخشی از هزینه های گازرسانی هر گونه همکاری را انجام دهند و انتظار دارند در سال جهش تولید مسئولان ذی ربط نگاه ویژ تری نسبت به صنایع داشته باشند.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، با حضورخانم الهام آزاد نماینده مردم شهرستان های نایین و خور بیابانک در مجلس شورای اسلامی در دفتر مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، مسائل این شهرستان در حوزه گازرسانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان نیز با اشاره به طرح های گازرسانی انجام شده در شهرستان های نایین و خور بیابانک گفت: آخرین شهرهای گاز رسانی شده در این دو شهرستان و در منطقه شرق استان اصفهان بوده است.

سید مصطفی علوی بیان داشت: در حال حاضر تمامی شهرهای سطح استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و 4 شهر فرخی، جندق، خور و انارک و تعدادی از روستاهای و صنایع تابعه این شهرها اخیراً گازدار شده اند.

وی افزود: طرح گازرسانی به شهر خور در شهریور سال ۹۷ و در شهرهای جندق و فرخی نیز سال 98 و شهر انارک در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

 علوی، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای تامین گاز مردم شهرستان خور هر روز8 دستگاه تانکر از سی ان جی از نایین به خور وبیابانک حمل می شود و سپس از ایستگاه دختر با ظرفیت ۲ هزار مترمکعب در ساعت به شبکه شهر خور تزریق می شود.

وی علت تاخیر در گازرسانی به این مناطق نسبت به سایر شهرستان های سطح استان را فاصله زیاد این شهرها از خط انتقال سراسری(خط هشتم انتقال گاز)، پراکندگی شهرها و روستاهای تابعه و تجهیزات مورد نیاز عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح دسترسی پایدار به گاز طبیعی برای مردم این منطقه فراهم خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شبکه گذاری در این شهرها با لوله های پلی اتلین و مطابق با آخرین تکنو لوژی و استاندارد های دنیا است، افزود: تامین گاز با زحمات بسیاری انجام می شود تا گاز به دست مصرف کننده برسد لذا از مشترکین درخواست می شود که در مصرف ایمن و بهینه گاز دقت لازم را داشته باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح بزرگی دراین شهرها انجام شده که برای آن بسیار هزینه شده، بیان داشت: هرساله هزاران لیتر فرآورده نفتی در سطح استان صرفه جویی می شود که این میزان علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در کاهش آلایندگی محیط زیست نیز بسیار موثر است.

(کدخبر : ۳۵۳۳۹۲