امروز: شنبه 02 شهریور 1398 برابر با 24 آگوست 2019

نگاه ویژه به بافت تاریخی انارك

  • شنبه, 15 دی 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
انارک نیوز: سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان تاکید کرد؛  تخصیص قیر تنها به بافت‌ تاریخی و محلات بازآفرینی استان اصفهان/ تعیین تکلیف ۵۳ میلیارد بودجه بازآفرینی استان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امیرخانی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان درخصوص بحث بازآفرینی و اقدام مشترک در این استان بابت اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: طبق توافقنامه سه جانبه بین وزارت راه و شهرسازی، صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه بودجه مبلغ ۵۳ میلیارد تومان بابت بازآفرینی استان اصفهان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: اولین جلسه ستاد بازآفرینی استان قرار است روز چهارشنبه در محل استانداری اصفهان برگزار شود تا سهم هریک از محلات و میزان فعالیت دیگر نهادها در این طرح مشخص شود.
امیرخانی ادامه داد: در استان اصفهان ۱۹ محله به عنوان محله هدف مصوب شده است که در جلسه چهارشنبه با استانداران که تمام دستگاه ها از جمله شهرداری‌ها حضور دارند، میزان سهم هریک از این محلات از مبلغ مصوب شده و اینکه چه میزان بودجه از محل بودجه‌های عمومی تعلق خواهد گرفت، مشخص می‌شود.
وی افزود: یکی از این محلات که درخصوص آن برنامه ریزی شده، بازار تاریخی نایین است که جلسه ستاد احیای این بازار در این شهرستان برگزار شد و قرار است یک کارگروه ۸ گانه پیگیری و تصویب طرح‌های بازآفرینی شهری در این شهرهای نایین، انارک و بافران را پیگیری کنند. در همین خصوص یکی از برنامه‌ریزی‌ها در طرح بازآفرینی شهری بحث اختصاص قیر به این بافت‌ها است. براین اساس طبق برنامه‌ریزی‌ها قیر تنها برای بافت‌های تاریخی با اولویت گذرهای تاریخی و به محلات هدف بازآفرینی اختصاص داده می‌شود.
وجود ۱۰۵ هکتار بافت تاریخی در نایین و محمدیه: به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود جمالی فرماندار نایین در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار این شهرستان اظهار داشت: با توجه به برنامه‌های مدیران استان درخصوص طرح بازآفرینی امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در این شهرستان باشیم. در این زمینه معتقدیم نگاه ویژه به بافت تاریخی نایین،انارك و بافران نیاز به برگزاری جلسات و پیگیری از طریق كلیه دستگاه‌های اجرایی را دارد .
(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶)
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازدید کد خبر: 2004

ارسال نظر